Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Pošty ČR a SR chtějí být ekologičtější, chystají spolupráci


27. února 2020 00:17

BRNO (ČTK) - Česká a Slovenská pošta chtějí společně zavádět ekologičtější dopravu zásilek, snižovat energetickou náročnost budov a také zavádět technologie, které budou méně zatěžovat životní prostředí. Společně včera s českým a slovenským spolkem Čistá mobilita podepsaly memorandum, v němž slibují sdělovat si zkušenosti a spolupracovat na pilotních projektech.

"Příkladem v ekologickém myšlení a přístupech jsou pošty ve Francii a v Německu. Pošty jsou jako celostátní podniky s velkou flotilou aut a množstvím starších budov tím, kdo může jít ve společnosti příkladem," řekl za český spolek Milan Urban. Podle něj má mít ekologizace provozu do budoucna i pozitivní ekonomický dopad. Generální ředitel České pošty Roman Knap mimo jiné řekl, že velké společnosti, které využívají poštovní služby, začínají vyžadovat, aby pošta fungovala ekologicky a udržitelně s ohledem na životní prostředí.

V Česku i na Slovensku již jezdí poštovní vozy na zemní plyn, zkoušejí se elektrovozy. "Několik pilotních projektů v Česku již funguje a testují se různé dopravní prostředky a sbírají se zkušenosti uživatelů," řekl Urban.

Podle něj je také potřeba přesvědčit politickou reprezentaci, aby se zasazovala o ekologičtější dopravní prostředky a aby pošta mohla investovat do rekonstrukce budov a zároveň snižovat energetickou náročnost. "Bude se jednat o velké investice," řekl Urban.

Knap uvedl, že memorandum je zatím prvním, deklaratorním krokem. "Další musí následovat, abychom mohli veřejnosti ukázat, že i my chceme přispět k zelenějším městům, kde se dobře žije," řekl.

Generální ředitel Slovenské pošty Peter Helexa uvedl, že by se oba podniky mohly snažit nakoupit některé technologie společně kvůli tomu, aby byl nákup díky většímu objemu levnější. "Pro nás je například výzva přebudovat hlavně flotilu pro dodávání balíků," dodal.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.