Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Zoologové v Tatrách odchytili jeleny a laně, převezou je do ČR


16. prosince 2019 00:13

BRATISLAVA (ČTK) - Po medvědech si ve Vysokých Tatrách na Slovensku zvykli navštěvovat obydlené lokality v podhůří nejvyššího pohoří země také jeleni. Kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel a návštěvníků Tater zoologové v uplynulých dnech odchytili dva jeleny a tři laně, které nyní převezou do Česka. V pátek o tom informoval slovenský podnik Státní lesy TANAP, který spravuje lesy na území Tatranského národního parku.

"Lidé si například během procházek se psem museli dávat pozor na to, co zvěř udělá. Měli jsme vícero případů, když laň vystartovala proti psovi a jeho majitel přitom utržil pár kopanců," uvedl zoolog Jozef Hybler.

Za poslední tři roky zoologové odchytili 11 jelenů a laní. Dosud zvířata končila v oboře v Tatranské Javorině, naposledy odchycení jedinci budou převezeni až do Česka. "Vzhledem k tomu, že vícero jedinců se zvyklo vracet na místa odchytu, rozhodli jsme se nyní, že je převezeme do obory v Česku," vysvětlil Hybler. Před odchytem byla zvířata uspána.

Zmíněným odchytem problémových zvířat se podle zoologa problém s jejich výskytem v obydlených částech Tater zcela nevyřešil. Důvodem je, že lidé zvěř přikrmují, ačkoliv ta si prý dokáže najít dostatek přirozené potravy i v zimních měsících.

Samospráva ve Vysokých Tatrách si dlouhodobě stěžuje na přemnožené medvědy, kteří se také naučili hledat potravu v blízkosti obydlí a hotelů. K odstřelu zákonem chráněných medvědů je potřebná výjimka od ministerstva životního prostředí, které ale prosazuje ochranu této šelmy.

Adrian Bobok

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.