Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Čtvrtek 16. 7. 2020
Svátek má Luboš
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Liberec se chystá zvýšit poplatek za odpady ze 492 na 720 korun


15. listopadu 2019 00:09

LIBEREC (ČTK) - Stotisícový Liberec se chystá zvýšit roční poplatek za likvidaci komunálního odpadu od příštího roku ze 492 na 720 korun na osobu. Vyplývá to z návrhu novely vyhlášky, kterou vedení radnice poslalo na vědomí svému jedinému městskému obvodu - Vratislavicím nad Nisou.

Náměstek libereckého primátora Zbyněk Karban (ANO) ve středu řekl, že novelou vyhlášky se budou radní zabývat příští týden a zastupitelstvo na konci listopadu. Jedním z důvodů zdražení jsou podle něj rostoucí náklady, poplatek za odpad se v Liberci naposledy zvyšoval v roce 2006. "Za ty roky šly ceny nahoru a naše výdaje za odpady neustále rostou," uvedl Karban.

Město od obyvatel ročně vybere na poplatcích za odpady zhruba 44 milionů korun, doplatek města od roku 2010 ale stoupl za tu dobu na dvojnásobek z deseti na 20 milionů korun. Zatímco v roce 2010 stál sběr a svoz netříděného komunálního odpadu v krajském městě 54,3 milionu korun, loni to bylo už 64,4 milionu.

V Libereckém kraji více peněz za likvidaci odpadu zaplatí od příštího roku obyvatelé Semil. Tamní zastupitelé schválili tento týden zvýšení poplatku z 500 na 600 korun za rok. Důvody jsou obdobné jako v Liberci. "Nechceme, aby veškerou tíži nákladů na likvidaci odpadu neslo město," řekla starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Naposledy se poplatek za odpad zvyšoval v Semilech roce 2005, náklady na jeho svoz a likvidaci se přitom stále zvyšují, dodala starostka.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/gluster-w...') #3 {main} thrown in /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.