Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 27. 11. 2020
Svátek má Xenie
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Bolsonaro: Záhadná ropa u brazilských břehů má kriminální původ


9. října 2019 00:30

BRASÍLIA (ČTK) - Záhadné ropné skvrny, které znečistily na 1500 kilometrů severovýchodního pobřeží Brazílie, mají zřejmě kriminální původ. Bez bližších podrobností to včera řekl brazilský prezident Jair Bolsonaro. Uvedl také, že nechce bez důkazů obviňovat jiné země, protože by to způsobilo problémy. Uvedla to agentura Reuters.

Ropa se v posledních týdnech objevila na více než 100 plážích v devíti brazilských státech. Experti se domnívali, že pochází ze ztroskotaného plavidla, nicméně tuto teorii se zatím nepodařilo potvrdit. Podobný názor zopakoval Bolsonaro ještě v pondělí, včera však uvedl, že o tom okolnosti nesvědčí. Havárii nehlásila ani žádná z ropných plošin u brazilského pobřeží.

Brazilská ropná společnost Petrobras včera uvedla, že na pobřeží uklidila 133 tun ropy. Dodala, že záhadné ropné skvrny jsou zvláštní a znepokojivé. Už dříve prohlásila, že nalezená ropa nepochází podle chemické analýzy z jejích vrtů, je ale z jednoho zdroje.

Podle odborníků je tato havárie bezprecedentní a ukazuje, jak malý má Brazílie přehled o dění na moři. Podle Anny Caroliny Loboové z brazilské pobočky Světového fondu na ochranu přírody (WWF) dozor dál slábne od začátku roku, kdy Bolsonaro nastoupil do funkce. Prezident totiž opakovaně kritizuje práci neziskových organizací na ochranu přírody, stejně jako práci vládních agentur, kterým snižuje rozpočet.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.