Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 27. 11. 2020
Svátek má Xenie
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Drnholec dostal pokutu za vypouštění nečištěné odpadní vody


8. října 2019 00:06

DRNHOLEC (ČTK) - Městys Drnholec na Břeclavsku dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 100.00 korun za vypouštění nečištěné odpadní vody. Porušil tím vodní zákon, uvedla včera v tiskové zprávě zástupkyně tiskové mluvčí inspekce Jana Jandová. Pokuta je pravomocná. Starosta Drnholce se odmítl vyjádřit.

Kontrolu provedli inspektořil oni v červnu na základě podnětu. "V melioračním kanálu pod zámkem v místě vyústění staré kanalizace byla zjištěna voda šedohnědého zabarvení, zapáchající po splaškových vodách. Toto vypouštění nečištěných odpadních vod nebylo vodoprávním úřadem povoleno," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Brno Tomáš Augustin.

Starosta Drnholce Jan Ivičič (Pro Drnholec 2018) se k pokutě odmítl vyjádřit, řekl, že věc je složitější.

Při stanovení výše pokuty inspektoři přihlédli k tomu, že nešlo o nahodilou či havarijní situaci, které by nešlo zabránit. Pokuta byla navíc už třetí. "Už v letech 2010 a 2013 jsme městysu za obdobná zjištění uložili dvě pokuty, obě po 80.000 korunách. Šlo tedy o trvalý či opakující se stav," uvedl Augustin.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.