Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 27. 11. 2020
Svátek má Xenie
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Zelný trh zaplní biopotraviny. V sobotu se v Brně koná tradiční Biojarmark


4. října 2019 09:56

BRNO (Ekolist) - V sobotu 5. října je možné na Zelném trhu v Brně nakoupit biopotraviny a dalších produkty lokálních pěstitelů a producentů. Proběhne tu 28. ročník Biojarmarku. K zakoupení bude mj. kvalitní biozelenina, biomaso, biosýry, biovajíčka, občerstvení, ale i oblíbená biovína. S různým občerstvením či lahví moštu, si návštěvnic mohou vychutnat hudební vystoupení cimbálové muziky Veronica. Návštěvníci se dozví o ekologickém zemědělství, o přírodních zahradách, na děti čeká dětský koutek s tematickými hrami. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody Brno.

Biojarmark je tradiční příležitostí, jak poznat zemědělce a výrobce kvalitních potravin z Moravy. „Při nákupu rádi povědí o své práci a každý se dozví, odkud a z jakých podmínek potraviny pochází,“ říká Petr Ledvina z pořádajícího Českého svazu ochránců přírody v Brně.

Biojarmark doplní informační stánky neziskových organizací, spojené s osvětou o lokálních potravinách, ale i fairtradové obchodě, jak poznat biopotraviny, ale i o přírodních zahradách, na kterých si lze vypěstovat ekologické a přitom místní ovoce či zeleninu.

„Za skoro třicet let se dostupnost biopotravin výrazně zlepšila, v obchodech ale stále narážíme více na výrobky dovážené z celého světa a méně na ty tuzemské. Proto bychom rádi představili zemědělce a výrobce, kteří pocházejí z Moravy,“ doplňuje pro akci Ledvina.

Akci pořádá RS ČSOP Brno ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica a Trhy na Zelňáku. Akci finančně podpořilo Statutární město Brno. Partnery akce jsou Green European Foundation a Institut aktivního občanství.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.