Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 21. 2. 2020
Svátek má Lenka
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

MŽP dá 40 milionů na pobyty pro děti kvůli znečištěnému ovzduší


11. září 2019 00:26

(ČTK) - Školy a školky z oblastí s nejvíce znečištěným ovzduším mohou žádat o dotace na ozdravné pobyty dětí. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) na to v nové výzvě vyčlenilo 40 milionů korun. Úřad o tom informoval v dnešní tiskové zprávě. Resort chce podle ministra Richarda Brabce (ANO) přispět nejen ke zmírnění negativního dopadu znečištěného ovzduší na zdraví dětí, ale i k rozvoji jejich environmentálního povědomí. O dotaci lze žádat od 1. října do konce letošního roku nebo do vyčerpání peněz.

"V aktuální výzvě navazujeme na sérii předchozích výzev, v nichž jsme na pobyty dětí v přírodě přispěli 104 miliony korun. Za čerstvým vzduchem díky naší podpoře vyjelo již 43.083 dětí ze 441 škol a školek a další tisíce dětí se již nyní mohou těšit," uvedl Brabec s tím, že z národních zdrojů resort ozdravné pobyty podporuje od roku 2010.

Nově dotaci mohou využít nejen děti navštěvující předškolní zařízení a základní školy, ale také nižší stupně víceletých gymnázií. "Pro maximální ozdravný účinek musí probíhat minimálně pět dní v oblastech s vyhovující kvalitou ovzduší, během nich by děti měly být v co nejintenzivnějším kontaktu s přírodou," dodal ministr. Seznam oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší zájemci najdou na webu Národního programu Životního prostředí.

Úřad požaduje, aby se při pobytu konal environmentální výukový program pod vedením odborného lektora alespoň šest hodin denně. Nově je délka ekologické výuky základním hlediskem pro výpočet finální výše příspěvku. "Pořadatel má nárok na 70 korun na hodinu ekologického programu na žáka za den. To při povinné šestihodinové časové dotaci představuje 420 korun na žáka denně, ale částka se může navýšit v závislosti na skutečné délce ekologického programu," uvedl Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí. Škola či jiný žadatel tak může získat celkově od státu až 400.000 korun.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.