Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 23. 9. 2019
Svátek má Berta
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Otrokovice staví cyklostezku, musely pokácet několik stromů


6. září 2019 00:06

OTROKOVICE (ČTK) - Otrokovice na Zlínsku začaly v červenci v ulicích Obchodní a Jiráskova stavět cyklostezku. Umožní cyklistům bezpečný průjezd sídlištěm a bude mít napojení na páteřní stezku pro chodce a cyklisty Otrokovice - Zlín podél řeky Dřevnice, sdělila včera mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Kvůli stavbě bylo třeba vykácet několik stromů, doposud šlo u první etapy o pět stromů. "Pokácena byla třešeň, která byla podměrečná a nepodléhá povolení (odboru) životního prostředí. Dále byla v trase cyklostezky a budoucího stromořadí skupinka smrků, z nichž jeden byl podměrečný a dva podléhají povolení ke kácení," uvedla Alena Lacigová z odboru rozvoje města. Za pokácené stromy je plánovaná náhradní výsadba 12 javorů.

V příštím roce naváže na první etapu cyklostezky stavba druhé části, při které bude třeba pokácet pět stromů, vysazeno jich bude 13. "V rámci přípravných prací se pokácí tři javory, a zejména ty obyvatele nejvíc trápí. Na posledním kontrolním dnu stavby jsme hledali možná řešení, jak stromy ušetřit. Bohužel to nebylo z důvodu nedostatku místa možné," uvedla Lacigová. Při přesunu části cyklostezky na druhou stranu ulice by bylo třeba zrušit nejméně deset parkovacích míst.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.