Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 21. 2. 2020
Svátek má Lenka
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Chrudim chce v bývalé Transportě vybudovat velký separační dvůr


5. září 2019 00:06

CHRUDIM (ČTK) - Chrudim chce vybudovat velký separační dvůr pro nakládání s komunálním odpadem. Připravuje se na dobu, kdy bude zakázáno odpadky vozit na skládku. Zařízení by mělo vzniknout v areálu bývalého podniku Transporta, řekl v úterý novinářům starosta František Pilný (ANO).

"Bude se tam třídit komunální odpad, měla by tam být kompostárna, drtírna a podobně, abychom byli co nejméně závislí na tom, co budeme s odpadem dělat," uvedl Pilný.

Nyní se obsah popelnic a kontejnerů ukládá na skládku v 15 kilometrů vzdálených Nasavrkách. Její kapacita se ale časem naplní a vozit velká množství odpadků daleko by bylo drahé. Část odpadu by se mohla zpracovávat na takzvané alternativní palivo a uplatnit v cementárně v Prachovicích. Velká spalovna komunálního odpadu by mohla vzniknout v Opatovicích nad Labem. V každém případě bude nutné objem materiálu minimalizovat vytříděním, vysušením a slisováním.

Podle místostarosty Aleše Nunváře (Piráti) nechá město připravit projektovou dokumentaci a požádá o stavební povolení. Jednou z variant je i vlastní výroba tuhého alternativního paliva. Pozemky jsou ve vlastnictví Chrudimi.

Náklady na nový separační dvůr se předběžně odhadují na 120 milionů korun. Město chce na financování jeho výstavby získat dotaci z programu Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace v příštím programovém období.

V Chrudimi již jeden separační dvůr funguje u výjezdu z města směrem na Slatiňany. Vloni jej radnice nákladem 13 milionů korun nechala zmodernizovat a rozšířit, přesto potřebám nebude dostačovat.

Pavel Dosoudil

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.