Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 21. 2. 2020
Svátek má Lenka
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

O vratné kelímky města Vsetína mají zájem i firmy nebo obce


4. září 2019 00:05

VSETÍN (ČTK) - O vratné kelímky, které začalo od léta používat město Vsetín a jeho organizace, je zájem také mezi dalšími obcemi, firmami a organizacemi. Město začalo vratné kelímky s vlastním designem používat v rámci boje s jednorázovými plasty. Pořídilo 12.000 kelímků a již 3500 jich zapůjčilo. Nahradily tak přes 8600 jednorázových kelímků, řekla včera novinářům místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová (KDU-ČSL).

Vratné kelímky zavedla Vsetínská sportovní na koupališti Pod Pecníkem a také je již půjčila pěti dalším firmám či organizacím. "První firmou byla Austin Detonator na jejich Zahradní slavnost, první neziskovou charitativní akcí byl Stoupa Cup a jako první obec si kelímky zapůjčily Huslenky na své slavnosti," uvedl ředitel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.

Podle Hlaváčové je nyní zpracováván grafický návrh na další řadu kelímků. "Jedním z důvodů vzniku nové řady kelímků je to, že potřebujeme takzvaně doplnit stav, protože po posledních čtyřech akcích si jich uživatelé ponechali více než čtyři stovky. Protože je o kelímky a textilní sáčky zájem, byl v rámci projektu 'Je to čistě na nás' spuštěn jejich prodej i v městském infocentru," uvedla.

Podobu kelímků navrhl vsetínský grafik Tomáš Blažek. Ústředním motivem potisku je ovečka, kterou má město ve svém znaku. Vyrobeny byly dosud tři varianty, takzvaný valašský motiv, letní motiv a kulturní motiv. Mají na sobě slogany "už sa nehoň", "užívaj života" a "tož vitaj".

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.