Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 27. 11. 2020
Svátek má Xenie
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Plzeň zvažuje, že by lidé mohli získal využitelné věci ze sběren


15. srpna 2019 00:08

PLZEŇ (ČTK) - Městská odpadová firma Čistá Plzeň zvažuje, že by méně movitým občanům nabízela zachovalé věci, které lidé nosí do sběrných dvorů a které by nabídli ostatním k dalšímu využití. Týká se to například nábytku, nádobí, televizorů nebo jízdních kol. Podobný model funguje v Brně, kde město kvůli tomu založilo nadaci. Drobné příspěvky, které lidé za použité věci podle sazebníku zaplatí, jdou pak na speciální konto a využijí se na veřejně prospěšné účely. Řekl to Otakar Horák, ředitel firmy Čistá Plzeň, která zajišťuje pro město svoz odpadů.

Podle Horáka hlavním důvodem, proč to Plzeň zatím nemůže vyzkoušet, je fakt, že v žádném ze sběrných dvorů nemá prostor. "Na to musí být hala, kde by se věci mohly uskladnit a vydávat. Pokud by to město chtělo, tak až se jednou bude revitalizovat sběrný dvůr v Jateční, tak za ním je volný prostor," uvedl.

Zástupci firmy se byli podívat v Brně a vypracovali pro město zprávu. Halu s využitelnými věci by musel obsluhovat školený personál.

"Máme to připravené, promyšlené, věděli bychom, co a jak, ale nejsme to schopni teď zrealizovat," uvedl náměstek Čisté Plzně Jan Šneberk. Podle něj by se musela založit nadace jako v Brně. "Víme, jak to tam dělají, řekli jsme si, jak by to šlo u nás, ale zatím na to nejsme technicky a provozně připravení," uvedl.

V Brně mají některé sběrné dvory vyčleněné místo na věci, které lidé přinesou a u nichž řeknou, že by se daly ještě využít. Podle Šneberka by to pomohlo také tomu, aby se věci ve sběrných dvorech nerozkrádaly.

Václav Prokš

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.