Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 24. 1. 2020
Svátek má Milena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Časopis Ochrana přírody se věnuje 40 výročí Českého svazu ochránců přírody


16. července 2019 13:55

PRAHA (Ochrana přírody) - Číslo se věnuje především 40 letům ČSOP. Nepřekvapí proto, že v něm najdete články, které ilustrují, kam se Český svaz ochránců přírody za ta čtyři desetiletí posunul, a které dokládají šíři jeho aktivit.

Obsáhlý článek Jana Moravce se věnuje kampani Místa pro přírodu, kdy se podařilo vykoupit téměř 150 hektarů cenných přírodních ploch.

S touto kampaní je spjata i činnost pozemkových spolků, o jednom z nich – pozemkovém spolku Chaloupky – se dočtete v článku Václava Křivana.

V článku o Národní síti záchranných stanic se dozvíte nejen to, že od roku 2008 přijaly téměř čtvrt milionu živočichů, ale třeba také, že téměř polovina zvířat byla – alespoň v roce 2018 – vypuštěna zpět do přírody.

Petr Stýblo, ředitel kanceláře ČSOP, v rozhovoru popisuje, čemu se ČSOP v současné době věnuje a v čem vidí hlavní výzvy i úskalí ochrany přírody.

V časopise ale najdete i další zajímavé texty – například Pavel Hubený, Martin Starž a Pavla Čížková se zamýšlejí nad tím, kam kráčí Národní park Šumava, Jan Hlavlíček se věnuje hrdličče divoké, kterou Česká společnost ornitologická letos vyhlásila Ptákem roku.

Dozvíte se také, co obsahuje nová vyhláška o lesích, která platí od začátku letošního ledna. A v neposlední řadě si můžete přečíst, jak se vyvíjela a vyvíjí právo spolků na účast v rozhodování ve správních řízeních.

Přejeme zajímavé čtení

Toto i starší čísla najdete na webu Ochrany přírody.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.