Ivo Kropáček: Ivo Kropáček: Vláda odmítla kompostovat bioodpad, místo toho se bude dál skládkovat až do roku 2030
9. prosince 2019 16:31
Vláda dnes schválila a k diskusi do Poslanecké sněmovny poslala dlouho připravovaný návrh nového zákona o odpadech. Nová legislativa by podle celoevropské shody měla zajistit, aby evropské země používaly odpady především jako druhotné suroviny. Vláda však navrhuje zahrabávat na skládky snadno kompostovatelné odpady ještě dalších deset let. V celé Evropské unii je přitom 20 let zakázáno ukládat na skládky odpady bez předchozí úpravy a Česko za to hrozí každý rok sankce ve výši přes 60 milionů Kč.

František Elfmark: František  Elfmark: Odpadová legislativa není dobře připravená. Odklad termínu konce skládkování ještě zhorší současný stav
9. prosince 2019 16:16
Vláda dnes schválila návrh legislativy, který obsahuje čtyři zákony upravující povinnosti při nakládání s odpady. I přes množství připomínek a také uspořádání dvou odborných seminářů, na kterých se k zákonům vyjadřovali experti z oboru, není legislativa dobře připravená. Problematické je nedostatečné projednání problematiky s odbornou veřejností a dále především odklad termínu konce skládkování.

Lesníci a vědci: Lesníci a vědci: Otevřený dopis ministrovi životního prostředí k douglasce tisolisté
9. prosince 2019 14:49
Vážený pane ministře,

V uplynulých dnech jsme zaregistrovali aktivitu Hnutí DUHA „Zachraňme lesy – chceme zdravé lesy ne plantáže“, v rámci které Vás vlnou e-mailů občané vyzývají ke stažení materiálu předloženého k projednání vládou České republiky (Návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s implementací právních předpisů Evropské unie v oblasti invazních nepůvodních druhů).

Tomáš Grim: Tomáš Grim: Žádné senzační vymírání kosa černého se nekoná
9. prosince 2019 05:00
Snaha porozumět příčinám změn početnosti různých druhů, i těch nejběžnějších, a přenést tyto poznatky do ochranářské praxe, je vždy chvályhodná. Snaha ale nestačí – respektive přijde vniveč, pokud výzkumníci, ať už profesionálové (vědci) či amatéři (občanská věda) nehrají podle předepsaných a zavedených pravidel vědeckého výzkumu. Článek Petra Stýbla bohužel naznačuje, že program Živá zahrada sice může plnit proklamovanou roli osvětovou, ale roli poznávací neplní téměř jistě.

Miroslav Bobek: Miroslav Bobek: Vysvobození naší Anny z “tureckého zajetí”
7. prosince 2019 04:00
Samička supa mrchožravého Anna se v naší zoologické zahradě vylíhla loni v červnu. V první polovině srpna jsme ji pak spolu s dalším supím mládětem převezli do východních Rodop. Tam je bulharští ochránci přírody umístili do umělého hnízda na vysokém skalním útesu, aby si začala přivykat na život ve volnosti. Po třech týdnech Anna toto umělé hnízdo opustila a zanedlouho se rozletěla do afrických zimovišť. Právě tím okamžikem se začala psát vzrušující a místy nejasná kapitola jejího příběhu, která k dílčímu happy endu dospěla teprve nyní – a to jejím vysvobozením z tureckého “zajetí”.

Jiří Novák: Jiří Novák: Strach z douglasky v našich lesích? Zbytečná hysterie a záměrná manipulace
6. prosince 2019 05:00
Hnutí Duha opět účelově mate laickou veřejnost, a to svým prohlášením o nebezpečnosti využití douglasky tisolisté v našich lesích. Na základě pouze několika bez kontextu a účelově vybraných publikací prohlašuje tuto dřevinu za druh ohrožující samu podstatu funkčního lesního ekosystému, v našich podmínkách.

Petr Stýblo: Petr Stýblo: Ornitologové tomu možná nevěří, ale obyčejní kosi se z loňské krize stále ještě nevzpamatovali
5. prosince 2019 13:30
Kos černý se na zahradách stále nevyskytuje tak často, jak tomu bývalo před rokem 2018. V té době byl nejběžnějším ptákem zahrad a na jaře se vyskytoval na 97 a v zimě na 95 zahradách ze sta. Minulou zimu se propadl na pouhých 77% zahrad. Úbytek, i když ne již tak extrémní, byl potvrzen i při letošním jarním pozorování, kdy se kosi vyskytovali pouze na 91 zahradách ze sta. Nyní se s napětím čeká na další zimní pozorování v rámci Živé zahrady. To proběhne od 20. do 26. 12. (školy od 16. do 20.12.). Může se do něj zapojit každý, kdo má zahradu.

Jakub Kučera a Lukáš Rejzek: Jakub Kučera a Lukáš Rejzek: Greta. Důležité je poselství, ne posel
5. prosince 2019 05:00
Projev šestnáctileté švédské aktivistky Grety Thunberg, který nedávno přednesla na půdě OSN, vzbudil mnoho emotivních ohlasů. Pro Lukáše Rejzka a Jakuba Kučeru jsou zajímavé hlavně ty, které se obecně týkají postoje k ekologii a klimatickým změnám, případně boje s nimi. V českém mediálním prostoru mezi nimi vynikaly zejména reakce členů ODS.

Jan Boček, Jan Cibulka, Petr Kočí a Štěpán Sedláček : Rozhlas.cz: Dobrodružství fotovoltaiky. Proč se ze solární naděje stala zatracovaná cesta české energetiky?
5. prosince 2019
(Rozhlas.cz) - Deset let po divokém solárním boomu se letos znovu otevírají plány na podporu fotovoltaiky. Ostrou diskusi mezi vládou a zastánci obnovitelných zdrojů provází řada otázek: Jaký má být jejich podíl na výrobě elektřiny? Jsou marginální, jak tvrdí česká vláda, nebo budoucí pilíř energetiky, jak věří Němci, Francouzi nebo Švédové? Kde jsou jejich limity? A mají vůbec plány na desítky let dopředu smysl, nebo rozhodne trh a výzkum?

David Storch: David Storch: Pochybnosti o klimatických změnách a řešení jejich následků
4. prosince 2019 05:00
Žijeme v době globálních klimatických změn, které se nás čím dál tím silněji začínají týkat. Teploty rostou, každým rokem je víc dnů s extrémními teplotami, prodlužují se období sucha. A vědci varují: bude hůř.

Peter Bednár : Peter Bednár: Lepší parkování
3. prosince 2019 05:00
Celostátní politika je o kmenové identitě, všechna ostatní je z 90 procent o parkování.

Petr Kalla: Petr Kalla: Lidé z Troje a Bohnic se bouří proti zásahům v přírodním parku Drahaň-Troja
2. prosince 2019 13:00
PRAHA Obyvatelé pražských čtvrtí Bohnic a Troji jsou zděšeni devastací porostů v přírodním parku Drahaň-Troja, který je zároveň chráněn evropským programem Natura 2000. Na pozemcích o ploše více než 17,000 m2 zde totiž začalo v nedávné době pod zástěrkou tzv. archeologického průzkumu plošné kácení dřevin spojené s terénními úpravami.

Romana Šonková: Romana Šonková: Český býk přežil dlouhou cestu do Libanonu, aby byl brutálním způsobem poražen
2. prosince 2019 11:00
Nejnovější děsivé svědectví pořízené nevládní organizací Animals International a zveřejněné ve spolupráci s Compassion in World Farming (CIWF) Česko potvrzuje nepřijatelnou krutost spojenou s exportem českých zvířat do zemí mimo EU. Autentické, tajně natočené záběry ze srpna letošního roku zachycují brutální porážku mladého českého býka v Libanonu.

Karol Kaliský: Karol Kaliský: 15 rokov nerušeného vývoja v Tichej a Kôprovej doline
2. prosince 2019 05:00
Vetrová smršť z 19. novembra 2004 na nepoznanie zmenila tvár Tatier. Silný vietor za dve hodiny doslova sfúkol 12 000 hektárov lesných porastov. Víchrica vyvracala a lámala stromy ako zápalky.. Boli to prevažne umelo vysadené smrekové monokultúry v tatranskom podhorí, ktoré nemohli odolať tak silnému náporu vetra. Ten dosahoval rýchlosť cez 150 km/h. Popadané a zlámané stromy odhalili dovtedy pred zrakmi turistov ukrytý rozsah a nevkus Mesta Vysoké Tatry, rozpínajúceho sa po území národného parku. Smršť spôsobila veľké materiálne škody a vyžiadala si aj ľudský život. Svojou intenzitou a silou šokovala milióny ľudí, niektorí sa dodnes celkom nedokázali zmieriť s predstavou že Tatry aké poznali už nikdy neuvidia.

Miroslav Hruška: Miroslav Hruška: Co je to vlastně veřejný zájem?
1. prosince 2019 07:35
PRAHA Je to kouzelné slůvko, něco jako abrakadabra, které je vládou používáno vždy, když potřebuje něco prosadit a obává se nesouhlasu veřejnosti. Lze je použít téměř ve všech případech a také je bohatě užíváno.

Damir Duraković: Damir Duraković: Od ledna vzroste daň z CNG na dvojnásobek. Stále ale půjde o levné palivo
30. listopadu 2019 12:00
Stlačený zemní plyn (CNG) od ledna 2020 zřejmě podraží. Vzroste totiž daň ze zemního plynu, která aktuálně činí 1,44 Kč/m3 CNG. V příštím roce bude téměř dvojnásobná, tedy 2,80 Kč/m3. Spotřební daň z benzínu přitom činí 12,84 Kč/l. Daňové zvýhodnění CNG bude trvat minimálně do roku 2025. Stát se totiž zavázal, že v rámci podpory využití zemního plynu v dopravě daň do té doby nepřekročí 3 Kč/m3.

Jaromír Bláha: Jaromír Bláha: Českým lesům hrozí možnost pěstování monokultur nepůvodní douglasky tisolisté
30. listopadu 2019 05:00
Ministr životního prostředí Richard Brabec předložil Legislativní radě vlády v říjnu 2019 takzvanou „invazní novelu“ zákona o ochraně přírody a krajiny. Již během meziresortního připomínkového řízení do ní však bylo na návrh Ministerstva zemědělství vloženo ustanovení, umožňující velkoplošné pěstování douglaskových monokultur.

Edvard Sequens: Edvard  Sequens: Jaderná energetika není řešením klimatické krize
29. listopadu 2019 19:37
Zástupci České republiky v čele s předsedou vlády odjíždí na výroční konferenci OSN o změně klimatu COP25, která začne 2. prosince v Madridu a má hledat cesty k odvrácení klimatické krize, s prázdnýma rukama. Jak vyplynulo z dnešní tiskové konference premiéra Babiše, ministra průmyslu Havlíčka a ministra životního prostředí Brabce, středobodem vládní klimatické politiky má být stavba nových atomových reaktorů, bez nichž se prý nemůžeme zbavit uhelných elektráren. Pokud by to byla pravda, máme fatální problém. Museli bychom spalovat hnědé uhlí pro výrobu elektřiny přinejmenším do roku 2040, kdy nejdřív by se teoreticky mohlo podařit jeden jaderný blok v Dukovanech postavit.

Tomáš Hrdinka: Tomáš Hrdinka: Jaký je ideál hospodaření s dešťovou vodou ve městě a co umožňuje realita všedního dne?
29. listopadu 2019 05:00
Jako vystudovaný geograf a profesí hydrolog-vodohospodář jsem byl nadšen, když naši městskou část Praha 4 oslovilo Ekocentrum Koniklec s nabídkou společného uspořádání semináře v rámci projektu „Počítáme s vodou“ na Nuselské radnici. Projekt, který si klade za cíl seznámit občany s názory odborníků a zástupců radnic měst a obcí na problematiku využití, podpory a implementace modrozelené infrastruktury, je velmi užitečný a po skončení semináře jsem i přes často různé pohledy na věc odcházel z radnice s dobrým pocitem. Právě takováto konfrontace odborného, teoretického přístupu (řekněme ideálního stavu) k problematice hospodaření s dešťovými vodami, které technicky chápeme jako součást modrozelené infrastruktury, s realitou všedního dne (tj. rozhodovací procesu), je pro občany a kýženou osvětu vůbec nejvíce přínosná.

Jitka Vrtalová: Jitka Vrtalová: Vesmír je nekonečný, na rozdíl od parkovacích ploch ve městech
28. listopadu 2019 02:30
PRAHA „Vyřešíme problémy s parkováním,“ to bylo v mnoha českých městech a obcích klíčové téma před komunálními volbami. Existuje způsob, jak s nedostatkem prostoru řešit i důsledky klimatických změn?

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1139 | Další
Ivo Kropáček: Ivo Kropáček: Vláda odmítla kompostovat bioodpad, místo toho se bude dál skládkovat až do roku 2030
9. prosince 2019 16:31
Vláda dnes schválila a k diskusi do Poslanecké sněmovny poslala dlouho připravovaný návrh nového zákona o odpadech. Nová legislativa by podle celoevropské shody měla zajistit, aby evropské země používaly odpady především jako druhotné suroviny. Vláda však navrhuje zahrabávat na skládky snadno kompostovatelné odpady ještě dalších deset let. V celé Evropské unii je přitom 20 let zakázáno ukládat na skládky odpady bez předchozí úpravy a Česko za to hrozí každý rok sankce ve výši přes 60 milionů Kč.

František Elfmark: František  Elfmark: Odpadová legislativa není dobře připravená. Odklad termínu konce skládkování ještě zhorší současný stav
9. prosince 2019 16:16
Vláda dnes schválila návrh legislativy, který obsahuje čtyři zákony upravující povinnosti při nakládání s odpady. I přes množství připomínek a také uspořádání dvou odborných seminářů, na kterých se k zákonům vyjadřovali experti z oboru, není legislativa dobře připravená. Problematické je nedostatečné projednání problematiky s odbornou veřejností a dále především odklad termínu konce skládkování.

Lesníci a vědci: Lesníci a vědci: Otevřený dopis ministrovi životního prostředí k douglasce tisolisté
9. prosince 2019 14:49
Vážený pane ministře,

V uplynulých dnech jsme zaregistrovali aktivitu Hnutí DUHA „Zachraňme lesy – chceme zdravé lesy ne plantáže“, v rámci které Vás vlnou e-mailů občané vyzývají ke stažení materiálu předloženého k projednání vládou České republiky (Návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s implementací právních předpisů Evropské unie v oblasti invazních nepůvodních druhů).

Tomáš Grim: Tomáš Grim: Žádné senzační vymírání kosa černého se nekoná
9. prosince 2019 05:00
Snaha porozumět příčinám změn početnosti různých druhů, i těch nejběžnějších, a přenést tyto poznatky do ochranářské praxe, je vždy chvályhodná. Snaha ale nestačí – respektive přijde vniveč, pokud výzkumníci, ať už profesionálové (vědci) či amatéři (občanská věda) nehrají podle předepsaných a zavedených pravidel vědeckého výzkumu. Článek Petra Stýbla bohužel naznačuje, že program Živá zahrada sice může plnit proklamovanou roli osvětovou, ale roli poznávací neplní téměř jistě.

Miroslav Bobek: Miroslav Bobek: Vysvobození naší Anny z “tureckého zajetí”
7. prosince 2019 04:00
Samička supa mrchožravého Anna se v naší zoologické zahradě vylíhla loni v červnu. V první polovině srpna jsme ji pak spolu s dalším supím mládětem převezli do východních Rodop. Tam je bulharští ochránci přírody umístili do umělého hnízda na vysokém skalním útesu, aby si začala přivykat na život ve volnosti. Po třech týdnech Anna toto umělé hnízdo opustila a zanedlouho se rozletěla do afrických zimovišť. Právě tím okamžikem se začala psát vzrušující a místy nejasná kapitola jejího příběhu, která k dílčímu happy endu dospěla teprve nyní – a to jejím vysvobozením z tureckého “zajetí”.

Jiří Novák: Jiří Novák: Strach z douglasky v našich lesích? Zbytečná hysterie a záměrná manipulace
6. prosince 2019 05:00
Hnutí Duha opět účelově mate laickou veřejnost, a to svým prohlášením o nebezpečnosti využití douglasky tisolisté v našich lesích. Na základě pouze několika bez kontextu a účelově vybraných publikací prohlašuje tuto dřevinu za druh ohrožující samu podstatu funkčního lesního ekosystému, v našich podmínkách.

Petr Stýblo: Petr Stýblo: Ornitologové tomu možná nevěří, ale obyčejní kosi se z loňské krize stále ještě nevzpamatovali
5. prosince 2019 13:30
Kos černý se na zahradách stále nevyskytuje tak často, jak tomu bývalo před rokem 2018. V té době byl nejběžnějším ptákem zahrad a na jaře se vyskytoval na 97 a v zimě na 95 zahradách ze sta. Minulou zimu se propadl na pouhých 77% zahrad. Úbytek, i když ne již tak extrémní, byl potvrzen i při letošním jarním pozorování, kdy se kosi vyskytovali pouze na 91 zahradách ze sta. Nyní se s napětím čeká na další zimní pozorování v rámci Živé zahrady. To proběhne od 20. do 26. 12. (školy od 16. do 20.12.). Může se do něj zapojit každý, kdo má zahradu.

Jakub Kučera a Lukáš Rejzek: Jakub Kučera a Lukáš Rejzek: Greta. Důležité je poselství, ne posel
5. prosince 2019 05:00
Projev šestnáctileté švédské aktivistky Grety Thunberg, který nedávno přednesla na půdě OSN, vzbudil mnoho emotivních ohlasů. Pro Lukáše Rejzka a Jakuba Kučeru jsou zajímavé hlavně ty, které se obecně týkají postoje k ekologii a klimatickým změnám, případně boje s nimi. V českém mediálním prostoru mezi nimi vynikaly zejména reakce členů ODS.

Jan Boček, Jan Cibulka, Petr Kočí a Štěpán Sedláček : Rozhlas.cz: Dobrodružství fotovoltaiky. Proč se ze solární naděje stala zatracovaná cesta české energetiky?
5. prosince 2019
(Rozhlas.cz) - Deset let po divokém solárním boomu se letos znovu otevírají plány na podporu fotovoltaiky. Ostrou diskusi mezi vládou a zastánci obnovitelných zdrojů provází řada otázek: Jaký má být jejich podíl na výrobě elektřiny? Jsou marginální, jak tvrdí česká vláda, nebo budoucí pilíř energetiky, jak věří Němci, Francouzi nebo Švédové? Kde jsou jejich limity? A mají vůbec plány na desítky let dopředu smysl, nebo rozhodne trh a výzkum?

David Storch: David Storch: Pochybnosti o klimatických změnách a řešení jejich následků
4. prosince 2019 05:00
Žijeme v době globálních klimatických změn, které se nás čím dál tím silněji začínají týkat. Teploty rostou, každým rokem je víc dnů s extrémními teplotami, prodlužují se období sucha. A vědci varují: bude hůř.

Peter Bednár : Peter Bednár: Lepší parkování
3. prosince 2019 05:00
Celostátní politika je o kmenové identitě, všechna ostatní je z 90 procent o parkování.

Petr Kalla: Petr Kalla: Lidé z Troje a Bohnic se bouří proti zásahům v přírodním parku Drahaň-Troja
2. prosince 2019 13:00
PRAHA Obyvatelé pražských čtvrtí Bohnic a Troji jsou zděšeni devastací porostů v přírodním parku Drahaň-Troja, který je zároveň chráněn evropským programem Natura 2000. Na pozemcích o ploše více než 17,000 m2 zde totiž začalo v nedávné době pod zástěrkou tzv. archeologického průzkumu plošné kácení dřevin spojené s terénními úpravami.

Romana Šonková: Romana Šonková: Český býk přežil dlouhou cestu do Libanonu, aby byl brutálním způsobem poražen
2. prosince 2019 11:00
Nejnovější děsivé svědectví pořízené nevládní organizací Animals International a zveřejněné ve spolupráci s Compassion in World Farming (CIWF) Česko potvrzuje nepřijatelnou krutost spojenou s exportem českých zvířat do zemí mimo EU. Autentické, tajně natočené záběry ze srpna letošního roku zachycují brutální porážku mladého českého býka v Libanonu.

Karol Kaliský: Karol Kaliský: 15 rokov nerušeného vývoja v Tichej a Kôprovej doline
2. prosince 2019 05:00
Vetrová smršť z 19. novembra 2004 na nepoznanie zmenila tvár Tatier. Silný vietor za dve hodiny doslova sfúkol 12 000 hektárov lesných porastov. Víchrica vyvracala a lámala stromy ako zápalky.. Boli to prevažne umelo vysadené smrekové monokultúry v tatranskom podhorí, ktoré nemohli odolať tak silnému náporu vetra. Ten dosahoval rýchlosť cez 150 km/h. Popadané a zlámané stromy odhalili dovtedy pred zrakmi turistov ukrytý rozsah a nevkus Mesta Vysoké Tatry, rozpínajúceho sa po území národného parku. Smršť spôsobila veľké materiálne škody a vyžiadala si aj ľudský život. Svojou intenzitou a silou šokovala milióny ľudí, niektorí sa dodnes celkom nedokázali zmieriť s predstavou že Tatry aké poznali už nikdy neuvidia.

Miroslav Hruška: Miroslav Hruška: Co je to vlastně veřejný zájem?
1. prosince 2019 07:35
PRAHA Je to kouzelné slůvko, něco jako abrakadabra, které je vládou používáno vždy, když potřebuje něco prosadit a obává se nesouhlasu veřejnosti. Lze je použít téměř ve všech případech a také je bohatě užíváno.

Damir Duraković: Damir Duraković: Od ledna vzroste daň z CNG na dvojnásobek. Stále ale půjde o levné palivo
30. listopadu 2019 12:00
Stlačený zemní plyn (CNG) od ledna 2020 zřejmě podraží. Vzroste totiž daň ze zemního plynu, která aktuálně činí 1,44 Kč/m3 CNG. V příštím roce bude téměř dvojnásobná, tedy 2,80 Kč/m3. Spotřební daň z benzínu přitom činí 12,84 Kč/l. Daňové zvýhodnění CNG bude trvat minimálně do roku 2025. Stát se totiž zavázal, že v rámci podpory využití zemního plynu v dopravě daň do té doby nepřekročí 3 Kč/m3.

Jaromír Bláha: Jaromír Bláha: Českým lesům hrozí možnost pěstování monokultur nepůvodní douglasky tisolisté
30. listopadu 2019 05:00
Ministr životního prostředí Richard Brabec předložil Legislativní radě vlády v říjnu 2019 takzvanou „invazní novelu“ zákona o ochraně přírody a krajiny. Již během meziresortního připomínkového řízení do ní však bylo na návrh Ministerstva zemědělství vloženo ustanovení, umožňující velkoplošné pěstování douglaskových monokultur.

Edvard Sequens: Edvard  Sequens: Jaderná energetika není řešením klimatické krize
29. listopadu 2019 19:37
Zástupci České republiky v čele s předsedou vlády odjíždí na výroční konferenci OSN o změně klimatu COP25, která začne 2. prosince v Madridu a má hledat cesty k odvrácení klimatické krize, s prázdnýma rukama. Jak vyplynulo z dnešní tiskové konference premiéra Babiše, ministra průmyslu Havlíčka a ministra životního prostředí Brabce, středobodem vládní klimatické politiky má být stavba nových atomových reaktorů, bez nichž se prý nemůžeme zbavit uhelných elektráren. Pokud by to byla pravda, máme fatální problém. Museli bychom spalovat hnědé uhlí pro výrobu elektřiny přinejmenším do roku 2040, kdy nejdřív by se teoreticky mohlo podařit jeden jaderný blok v Dukovanech postavit.

Tomáš Hrdinka: Tomáš Hrdinka: Jaký je ideál hospodaření s dešťovou vodou ve městě a co umožňuje realita všedního dne?
29. listopadu 2019 05:00
Jako vystudovaný geograf a profesí hydrolog-vodohospodář jsem byl nadšen, když naši městskou část Praha 4 oslovilo Ekocentrum Koniklec s nabídkou společného uspořádání semináře v rámci projektu „Počítáme s vodou“ na Nuselské radnici. Projekt, který si klade za cíl seznámit občany s názory odborníků a zástupců radnic měst a obcí na problematiku využití, podpory a implementace modrozelené infrastruktury, je velmi užitečný a po skončení semináře jsem i přes často různé pohledy na věc odcházel z radnice s dobrým pocitem. Právě takováto konfrontace odborného, teoretického přístupu (řekněme ideálního stavu) k problematice hospodaření s dešťovými vodami, které technicky chápeme jako součást modrozelené infrastruktury, s realitou všedního dne (tj. rozhodovací procesu), je pro občany a kýženou osvětu vůbec nejvíce přínosná.

Jitka Vrtalová: Jitka Vrtalová: Vesmír je nekonečný, na rozdíl od parkovacích ploch ve městech
28. listopadu 2019 02:30
PRAHA „Vyřešíme problémy s parkováním,“ to bylo v mnoha českých městech a obcích klíčové téma před komunálními volbami. Existuje způsob, jak s nedostatkem prostoru řešit i důsledky klimatických změn?

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1139 | Další

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.