Novou verzi těchto stránek pod názvem Politici a životní prostředí najdete na adrese http://www.ekolist.cz/politika.stm. Její součástí je zvláštní předvolební servis k volbám do Poslanecké sněmovny v červnu 2002.

Čeština: [ ASCII Windows ISO Latin-2 PC Latin-2 Mac ]    E-mail: ekolist@ekolist.cz
Novinky  O nás  Technické rady  Mapa stránek  English version

 Volby po drátě
EkoList po drátě

Navštivte EkoLink - katalog ekologických odkazů

Vážení čtenáři, tak jako celý EkoList po drátě, i rubrika Volby po drátě prochází reformou. Proto, prosím, omluvte případné nesrovnalosti, kterým se nám při přechodu na nový způsob správy nepodaří vyhnout.
Jan Stejskal, vedoucí rubriky


Sipka     Volby 2000
Sipka     Vláda
Sipka     Poslanecká sněmovna
Sipka     Senát
Sipka     Obecní zastupitelstva
Sipka     Politické strany
Sipka     Akce v Parlamentu, vládě a zastupitelstvech


Volby 2002

Stránky věnované volbám do Poslanecké sněmovny, které proběhnou letos v červnu, právě připravujeme. Pokud vše půjde bez problémů, rádi bychom vám je v první polovině května představili. Jako malý závdavek zatím přijměte přehled odpovědí v předvolební anketě EkoListu - Koho budou volit?


Volby 2000

V neděli 12. listopadu 2000 proběhly ve všech nově zřízených krajích s výjimkou Prahy volby do krajských zastupitelstev. Ve stejný den rovněž proběhlo první kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR v 27 z celkem 81 volebních obvodů. Druhé kolo voleb do Senátu v 26 volebních obvodech, kde v prvním kole nezvítězil žádný kandidát, se uskutečnilo v neděli 19. listopadu 2000.

Volby do krajských zastupitelstev

Od 1. ledna 2000 je území České republiky rozčleněno na 14 krajů. Ve 13ti z nich, s výjimkou Prahy, proběhly v neděli 12. listopadu 2000 volby do krajských zastupitelstev, tedy jakýchsi krajských parlamentů.

Seznam všech stran kandidujících do krajských zastupitelstev - doplněný o odkazy na internetové stránky kandidujích stran, seznamy kandidátů a programy

Co jsou kraje a jak fungují? - jaké pravomoce budou mít kraje v oblasti životního prostředí

Související zákony

Zákon 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení) - na serveru Sagit
Zákon 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů - na serveru Sagit
Ústavní zákon 347/1997 Sb. o vytvoření vyšších územních samosprávných celků a o změně ústavního zákona České národní rady č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky - na serveru MV ČR, ve formátu PDF

Další odkazy

Podrobné výsledky voleb do krajských zastupitelstev - na serveru Českého statistického úřadu

D11 jako hit voleb? Laciné a nerozumné gesto... - článek Jiřího Malíka, předsedy Sdružení za šetrnou dopravu

Reforma veřejné správy - stránka Ministerstva vnitra ČR, informace o novém územně správním členění České republiky

Informace o způsobu hlasování ve volbách do zastupitelstev krajů konaných dne 12. listopadu 2000 - stránka Ministerstva vnitra ČR

Volby do Senátu Parlamentu ČR

Seznam všech kandidátů do Senátu - doplněný o odkazy na internetové stránky kandidátů

Kandidáti do Senátu jsou pro dálnici D3
9. listopadu 2000 12:04

Související odkazy

Podrobné výsledky voleb do Senátu - na serveru Českého statistického úřadu

Informace o způsobu hlasování ve volbách do Senátu Parlamentu České republiky konaných dne 12. listopadu 2000 - stránka Ministerstva vnitra ČR

Senát Parlamentu České republiky

Názory jihočeskych lídrů do krajských voleb - na stránkách Dětí Země, převzato z MF Dnes


Vláda

Složení vlády, profily jejích členů

Členové současné vlády
Na vládním severu

Rozhovor s ministrem dopravy Doc. Ing. Antonínem Peltrámem

Rozhovor s ministrem životního prostředí RNDr. Milošem Kužvartem

Vládní dokumenty

Vládní prohlášení
7. srpna 1998 byl na serveru české vlády zveřejněn plný text programového prohlášení, na jehož základě bude vláda žádat Poslaneckou sněmovnu o vyslovení důvěry. Zde vám z něj nabízíme vybrané pasáže, související se životním prostředím.

Zpráva o stavu realizace Programového prohlášení a o činnosti vlády ČR od března 2000 do současnosti - květen 2001.
V oddíle C.Sociální oblast obsahuje kapitolu C6. Životní prostředí, v kapitole B.Hospodářská politika a vývoj ekonomiky pak kapitoly B6. Doprava a spoje a B7. Zemědělství. Na vládním serveru.

Text dohody mezi předsedou vlády ČR Milošem Zemanem, rakouským spolkovým kancléřem Wolfgangem Schüsselem a komisařem Evropské komise Günterem Verheugenem o jaderné elektrárně Temelín podepsaný dne 12. 12. 2000 v rakouském Melku
Na vládním serveru.

Zpráva o stavu realizace Programového prohlášení a o činnosti vlády ČR, červen 2000
Na vládním serveru.

Společné prohlášení třetího setkání ministrů životního prostředí zemí Višegrádské skupiny
Na serveru MŽP ČR.

Zpráva o činnosti vlády
Červen 1999. Na vládním serveru.

Zpráva vlády o stavu české společnosti
Na vládním serveru. V oddíle 4 najdete i pasáž 4.5. Životní prostředí.

Legislativní plán prací vlády
Na vládním serveru.

Dokumenty z jednání vlády
Na vládním serveru.

Další vládní dokumenty najdete na této stránce

Tiskové zprávy týkající se činnosti vlády ČR

Ministerstvo životního oddálilo hlasování o zákazu olova ve střelivu, Komisi vyzvalo k přepracování
16. července 2020 15:53
BRUSEL (MŽP ČR) - Evropská komise 14. července 2020 bez výsledku ukončila písemné hlasování o jejím posledním návrhu na zákaz používání olověných broků ve střelivu na území mokřadů, včetně zákazu držení olověných broků v takzvaných nárazníkových zónách, které byly v návrhu stanoveny v okruhu 100 metrů v okolí mokřadů. Definice mokřadu v předloženém návrhu Komise pak byla velmi obecná a široká, vztahovala se de facto na všechny vodní plochy na území státu, ať již trvalé či dočasné.

Stanislav Blaha: Doprava potřebuje vedení, nicnedělání ve stavebních projektech se proměnilo v sérii nehod na železnici
15. července 2020
PRAHA (ODS) - ​​​​​​​Nehody se stávají, jejich nekončící série na železnici a přešlapování v dopravních projektech však nastoluje otázku, zda ministr Havlíček situaci na třech židlích zvládá a zda se nenaplňuje obava opozice z nezkušenosti loni jmenovaného generálního ředitele ČD Nebeského.

Komentář Ondřeje Polanského: Za vlaková neštěstí mohou i špatné pracovní podmínky strojvedoucích a chybějící moderní zabezpečení železnic. Piráti nabízejí vládě řešení
15. července 2020
PRAHA (Česká pirátská strana) - Jen od začátku července se událo na české železnici pět mimořádných událostí, přičemž ve třech případech šlo o srážku vlaků. Nehody si bohužel vyžádaly nejméně tři lidské životy a desítky zraněných. Nejde přitom jen o náhodná individuální selhání, ale o systémový problém – strojvedoucí jsou kvůli podstavu po léta vystaveni velké pracovní zátěži a nekonečným směnám, na což dlouhodobě upozorňuji. Stejně tak jsem v minulosti varoval před absurdním zpožděním při zavádění moderního zabezpečovacího zařízení na železnici, což výrazně zvyšuje rizika tragédií. Tyto potíže musí nyní řešit hlavně vláda, nabídneme ji podporu ve formě seznamu návrhů a doporučení, jak zlepšit stávající situaci a pomoci lépe ochránit cestující i zaměstnance drah.

Rozvoj jaderné energetiky podporujeme, vládní plán dostavby Dukovan nikoliv
15. července 2020
PRAHA (TOP 09) - Vláda musí z výběrového řízení vyloučit firmy představující bezpečnostní riziko, tedy ty z Číny a Ruska. Současná cena dostavby neodpovídá tržní realitě. Státní energetická koncepce je zastaralá a bez aktualizace se neobejde.

Petiční výbor požaduje vyřešení sporu o důl Turów do 6 měsíců
14. července 2020 12:17
BRUSEL (KDU-ČSL) - Petiční výbor Evropského parlamentu dnes projednal petici 13 000 občanů z Liberecka, kteří protestují proti neúměrnému rozšíření a pokračování intenzivní těžby v polském dolu Turów v těsné blízkosti českých hranic. Už nyní se region potýká kvůli příliš hluboké těžbě s nedostatkem pitné vody, hrozí ale, že o vodu úplně přijde 30 000 občanů.

Českou petici týkající se rozšíření těžby v dole Turów dnes projednal Petiční výbor Evropského parlamentu
14. července 2020
BRUSEL (Liberecký kraj) - Petiční výbor Evropského parlamentu dnes na mimořádné schůzi projednal petici, která informuje o porušování směrnic a žádá vynucení zjednání nápravy po Polsku jak ze strany Evropského parlamentu, tak ze strany Evropské komise. Petenti, mezi kterými je Liberecký kraj společně s další desítkou těžbou ohrožených obcí a Greenpeace ČR také žádali, aby členové výboru podnikli na místo vyšetřovací misi a zabývali se věcí i na plenárním zasedání Evropského parlamentu. Petiční výbor dnes také rozhodl, že Polské straně pošle dopis, ve kterém vyjádří znepokojení nad nastalou situací a bude žádat patřičná vysvětlení. Česká petice získala silnou podporu od europoslanců napříč evropskými státy i politickými frakcemi.

Ministři EU jednali o prioritách německého předsednictví
14. července 2020
PRAHA (MŽP ČR) - Ministři životního prostředí členských států EU se 13.-14. července zúčastnili neformální videokonference, organizované nastupujícím německým předsednictvím Rady EU. Diskuze se vedla o třech tématech - Plánu obnovy EU po pandemii covid-19, digitalizaci a životním prostředí a politice EU v oblasti změny klimatu. ČR na jednání zastupoval náměstek Ministerstva životního prostředí Vladislav Smrž.

Na zvyšování bezpečnosti na přejezdech se vynakládají stále vyšší částky
14. července 2020
PRAHA (MD ČR) - Nehody na přejezdech patří k nejvážnějším mimořádným událostem na železnici. Ročně zde dojde k přibližně 160 střetnutím, při kterých zemřou desítky osob. Jednou z možností, jak zabránit srážkám silničních a drážních vozidel, často s tragickými následky, je zvyšování zabezpečení přejezdů.

Povede těžba na polském dole Turów k mezinárodní žalobě?
14. července 2020
BRUSEL (Strana zelených) - Petiční výbor evropského parlamentu začal dnes projednávat žádost mnoha tisíc občanů z Libereckého kraje, kteří se obávají toho, že je pokračování těžby na dole Turów připraví o vodu. Petiční výbor vyzval Evropskou komisi, aby začala okamžitě jednat a v případě potřeby podala na Polsku žalobu, protože dle jeho členů postupuje Polsko nelegálně. „Koncese firmě PGE na pokračování těžby byla udělena v rozporu se zákonem, polské úřady nezohlednily námitky zástupců veřejnosti v Česku i Německu, stejně jako negativní stanovisko české vlády,“ komentoval kauzu spolupředseda Zelených Michal Berg.

ŘSD zahájilo Celostátní sčítání dopravy 2020
13. července 2020
PRAHA (MD ČR) - Ředitelství silnic a dálnic zahájilo 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD slouží primárně Ministerstvu dopravy, ŘSD ČR a jednotlivým krajům jako podklad pro rozhodovací a plánovací činnosti na svěřených komunikacích, řešení ochrany životního prostředí a pro zajištění celoevropských dopravních cílů. Využívány jsou také pro projektovou a posudkovou činnost.

Edvard Sequens: Rozhoduje se o Dukovanech, ale bez věrohodné ekonomické analýzy
13. července 2020
PRAHA (Strana zelených) - Ministr Havlíček informoval, že je vláda rozhodnuta sama si půjčit a úvěrovat takto obrovské náklady plánu na nový reaktor v Dukovanech. Kromě toho Ministerstvo průmyslu zpracovalo návrh zákona, kterým má poskytnout garantovanou výkupní cenu elektřiny z nového bloku na nejméně 30 let. Tu zaplatí české domácnosti a firmy v ceně za elektřinu. ČEZ má navíc právo předat celý projekt státu v okamžiku, kdyby se některé parametry dohodnuté ve smlouvách mezi vládou a firmou ČEZ, které nebyly zveřejněny, změnily. Zásadním problémem jsou chybějící vládní ekonomické analýzy, které by věrohodně ukázaly na skutečné náklady, které by měli zaplatit jak spotřebitelé elektřiny, tak i daňoví poplatníci.

Umístit zabavené šelmy z problematických chovů bude snazší, MŽP uvolňuje miliony na rozšíření chovných kapacit
13. července 2020
PRAHA (MŽP ČR) - Najít vhodné bydliště pro státem zabavené velké šelmy bude v blízké budoucnosti snazší. Ministerstvo životního prostředí uvolňuje 20 milionů korun z Národního programu Životní prostředí na rozšíření chovných kapacit pro zajištěné ohrožené druhy velkých šelem, jako jsou tygři, lvi, pumy, medvědi či vlci. Šelmy žijící v problematických podmínkách nebo nepovolených chovech tak brzy získají důstojné bydlení a zodpovědnou péči.

Ministerstvo životního prostředí zahajuje veřejnou konzultaci k návrhu Státní politiky životního prostředí
10. července 2020
PRAHA (MŽP ČR) - Veřejnost se může do 26. července 2020 vyjádřit k návrhu nové Státní politiky životního prostředí. Ta je koncipována pro roky 2020 až 2030, s výhledem do roku 2050.

Jan Zahradník: Vláda musí vyhodnotit dopady vycházející z green dealu
10. července 2020
PRAHA (ODS) - Občanští demokraté navrhli a prosadili v Poslanecké sněmovně usnesení, které zavazuje vládu, aby provedla analýzu dopadů navrhovaných opatření ze strany EU na jednotlivé sektory českého průmyslu.

Piráti prosadili, aby premiér Babiš podpořil plán obnovy EU, vládní poslanci však odmítají důslednou kontrolu těchto fondů
10. července 2020
PRAHA (Česká pirátská strana) - Piráti, ve spolupráci s KDU-ČSL, TOP 09 a STAN, prosadili usnesení Sněmovny, které ukládá premiéru Andreji Babišovi podpořit Plán na podporu oživení Evropy a vyjednat lepší podmínky pro Českou republiku. Vládní poslanci však odmítli návrh na důslednější kontrolu toku evropských financí. Peníze z evropských fondů, tzv. Next Generation EU, mají sloužit ke zmírnění krize po koronavirové pandemii. Plán obnovy může být také impulzem pro klíčové inovace a reformy českého hospodářství. Piráti souhlasí s návrhem Evropské komise, aby investice směřovaly primárně do inovací, digitalizace, udržitelnosti a vzdělávání. Bez důsledné kontroly a podmíněnosti finanční podpory však hrozí zneužívání peněz oligarchy a technologické zaostávání, které může ČR zadržovat v pozici montovny Evropy.

MŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední Americe
10. července 2020
MANAGUA (MŽP ČR) - Kaňon řeky Rio Coco v Nikaragui, jehož přírodní a kulturní dědictví objevila Česká geologická služba, byl dnes jako první ve Střední Americe vyhlášen globálním geoparkem UNESCO. Jeho globální význam potvrdilo 209. zasedání Výkonné rady UNESCO v Paříži. Na vzniku geoparku se významným způsobem podílelo Ministerstvo životního prostředí a Česká geologická služba.

Česká republika chce zlepšit klima. Uzavřena první dohoda o zvyšování energetické efektivity - mezi MPO a ČD Cargo
9. července 2020
PRAHA (MPO ČR) - Zvyšovat energetickou účinnost a spotřebovávat méně energie na přepravu. Nový společensky odpovědný závazek firmy ČD Cargo. Podnik ho stvrdil podpisem dohody o zvyšování energetické účinnosti s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). Česká republika tak naplňuje povinnost uloženou evropskou směrnicí 2012/27/EU, která říká, že se v letech 2021 až 2030 musí každý rok uspořit 0,8 % z konečné spotřeby energie. Cílem je zlepšit klima i prostředí, v kterém žijeme.

Starší tiskové zprávy týkající se činnosti vlády

Články týkající se činnosti vlády

Nenalezena žádná zpráva

Archív dalších informací a materiálů

Názory a diskuse

Vláda má zvláštní program na podporu efektivnosti a čisté energie, ale dává na něj méně, než když neexistoval
29. listopadu 2000
Tisková zpráva Hnutí DUHA. Na stránkách ECN - Enviro.

DUHA: Dvanáct priorit pro změny vládní ekologické politiky
28. listopadu 2000
Tisková zpráva Hnutí DUHA. Na stránkách ECN - Enviro.

Otevřená výzva nevládních neziskových organizací Vládě ČR k podpoře uplatňování Lokální Agendy 21
25. října 2000
Na serveru ECN - Enviro.

Hnutí DUHA: Zeman by měl sáhnout po Blairově rukavici
24. října 2000
Tisková zpráva Hnutí DUHA. Na serveru ECN - Enviro.

Tisková zpráva Hnutí DUHA: Ekologický účet sociálních demokratů po roce: Řada slibů, málo splněno, na ledasčem se pracuje, na mnohém vůbec ne
21. července 1999
Na serveru Hnutí DUHA.

Otázka pro... (Mgr. Daniel Vondrouš z Hnutí DUHA o nařízení vlády o obalech)
1. března 1999, 18:00

Zpravodajství o činnosti vlády

Nenalezena žádná zpráva
Starší zprávy najdete zde

Více zpráv z databáze novinových a časopiseckých článků EcoMonitor

Zpět na začátek stránky
Poslanecká sněmovna

Volby do Poslanecké sněmovny a její složení

Složení Výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí Poslanecké sněmovny

Stránky Výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí Poslanecké sněmovny - na serveru PSP ČR

Stránky Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny - na serveru PSP ČR

Volby do Poslanecké Sněmovny 1998

Práce Poslanecké sněmovny

Podrobné informace o legislativní činnosti Parlamentu naleznete na naší stránce Ekologická legislativa.

Stenozáznam a hlasování v 3. čtení návrhu zákona o právu na informace
10. února 1999

Stenozáznam 2. čtení návrhu zákona o právu na informace
5. února 1999

Národní park Českosaské Švýcarsko
V oblasti "Ekologická legislativa" jsme pro vás připravili stenozáznam rozpravy v Poslanecké sněmovně při 1. čtení vládního návrhu zákona o vyhlášení národního parku Českosaské Švýcarsko. Stenozáznam je doplněn odkazy na příslušná hlasování, takže můžete snadno zjistit názory jednotlivých stran i poslanců na tento park.
14. ledna 1999

Stenozáznam a hlasování v 1. čtení návrhu zákona o právu na informace
16. října 1998

Právo na informace o životním prostředí
17. dubna 1998
Připravili jsme pro vás malou analýzu, jak vážně strany míní své sliby z oblasti životního prostředí. Dozvíte se zde, jak která parlamentní strana hlasovala v Poslanecké sněmovně o návrhu zákona o právu na informace o životním prostředí.

Kalendář akcí v Poslanecké sněmovně

Poslanecká sněmovna na WWW

Audio přenos z jednání Poslanecké sněmovny

Video přenos z jednání Poslanecké sněmovny

Zpravodajství o činnosti Poslanecké sněmovny

Nenalezena žádná zpráva
Starší zprávy najdete zde

Zpět na začátek stránky


Senát

Volby do Senátu a jeho složení

Výsledky voleb do Senátu na serveru Českého statistického úřadu

Seznam volebních obvodů a senátorů v současném volebním období (1998-2000)

Seznam volebních obvodů a senátorů v minulém volebním období (1996-1998)

Stránky Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu ČR - na serveru Senátu ČR

Stránky Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu - na serveru Senátu ČR

Stránky Výboru pro evropskou integraci - na serveru Senátu ČR

Práce Senátu

Podrobné informace o legislativní činnosti Parlamentu naleznete na naší stránce Ekologická legislativa.

Vyhledávání dokumentů Senátu - na serveru Senátu ČR

Program jednání Senátu - na serveru Senátu ČR

Senát na WWW

Zpravodajství o činnosti Senátu

Nenalezena žádná zpráva
Starší zprávy najdete zde

Zpět na začátek stránky


Obecní zastupitelstva

Volby do zastupitelstev a jejich složení

Výsledky voleb do obecních zastupitelstev najdete na volebním serveru Českého statistického úřadu.

Města a obce online

Zpravodajství o obecní politice

Nenalezena žádná zpráva
Starší zprávy najdete zde

Zpět na začátek stránky


Politické strany

Podrobné informace o jednotlivých stranách

Sipka     Česká strana sociálně demokratická
Sipka     Komunistická strana Čech a Moravy
Sipka     Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
Sipka     Občanská demokratická strana
Sipka     Unie svobody

Hlavním tématem Zelených pro evropské volby jsou nová pracovní místa
18. března 2014 01:50

Nejdražší poradce má ministr životního prostředí Tomáš Chalupa
4. března 2013 12:57

Politici kritizují ODS za destrukci ministerstva životního prostředí
1. října 2012 10:57

Sjezd zelených: Chceme silnější Evropu, odmítáme energetický skanzen
19. prosince 2011 04:05

Nejzelenější politici? Jsou v TOP 09!
30. září 2011 01:00

Jízdenky v Praze zdraží, aby mohli jezdit děti a důchodci zdarma
16. května 2011 17:14

V Liberci bude vládnout první zelený primátor
6. prosince 2010 11:56

Matěj Stropnický: Dobré jméno získáme zpět jedině dobrou prací
25. listopadu 2010 13:53

Zelené nadále vede Liška, v předsednictvu bude i Stropnický
14. listopadu 2010 21:58

Zelení obviňují Drobila z "tunelování" peněz na ochranu přírody
23. října 2010 13:06

Předvolební debata: 15% podíl cyklistů na dopravě v roce 2020 nebude ani náhodou
6. října 2010 16:49

Pavel Poc: Oceňování přírody? Zoufalá kravina, která neskončí dobře
14. července 2010 10:23

Volby 2010: Zvítězily nové strany, zelení a lidovci odcházejí
29. května 2010 18:51

Volby 2010: Volební sliby a parlamentní činy Strany zelených
25. května 2010 15:05

Volby 2010: Zelení slibují zelenou ekonomiku i vlka, rysa a medvěda
20. května 2010 14:55

Volby 2010: Volební sliby a parlamentní činy KDU-ČSL
13. května 2010 15:40

Volby 2010: Zábory půdy ohrožují českou krajinu, pomoci mají poplatky
6. května 2010 11:24

Volby 2010: Strany odmítají prolomení limitů težby, navrhují rozprodat ČEZ
30. dubna 2010 15:34

Zelení odcházejí z vlády, Kocába vyzvali k demisi
23. března 2010 13:20

Zelení představili kandidáty do parlamentních voleb
14. února 2010 19:12

Zelení ve vládě zůstávají, protikrizový plán je „jen deklaratorní“
10. února 2010 16:40

Zelení: Chceme po premiérovi vysvětlení, ve hře je i odchod z vlády
9. února 2010 16:47

Zelení zvažují odchod z vlády, ministři pracují dál
9. února 2010 13:38

Bursík: Budu kandidovat, abych zastavil bourání obcí, Liška není pro volby dostatečně zkušený, výrazný a pevný
8. února 2010 11:17

Události, komentáře: Dvojí angažmá Martina Bursíka, spojení Mlynáře s těžaři a stažení novely horního zákona
3. února 2010 18:07

Jan Fischer odpoví Bursíkovi při interpelacích. Limity prolamovat nehodlá
3. února 2010 11:38

Bursík: Pane premiére, odpovězte!
2. února 2010 15:20

Bursík kritizuje vládu, sám je nařčen ze spolupráce na prolomení limitů
1. února 2010 13:52

Debata: Jaké je české ekologické hnutí po dvaceti letech?
3. prosince 2009 15:49

SZ: Novým ministrem životního prostředí bude Jan Dusík
12. listopadu 2009 17:11

Předvolební debata – řešilo se klima, jádro a limity
17. září 2009 06:56

Rychlostní silnice R35 – povede přes Český ráj?
23. července 2009 11:30

Martin Bursík opouští vrcholnou politiku
20. července 2009 10:41

Hlasování ve sněmovně: Poslanci věnovali elektrárenským společnostem, především ČEZu, skoro 70 miliard, které měly být příjmem státu
19. června 2009 14:08

Volby do Evropského parlamentu vyhrála ODS, zelení propadli
8. června 2009 05:23

Porodní bolesti České Natury – v ČR možná vzniknou další stovky chráněných území
4. června 2009 17:53

CDE: Názory kandidátů eurovoleb na změny klimatu a energetickou bezpečnost
3. června 2009 11:36

Jak moc zelení jsou čeští poslanci v EP?
1. června 2009 14:41

Ekologické zákony v parlamentu: jakou mají podporu stran?
27. května 2009 11:31

Co slibují nové krajské rady?
22. května 2009 05:55

Bursík představil úspěchy i neúspěchy v křesle ministra
5. května 2009 19:24

Bursík varuje před případnou změnou programu Zelená úsporám
5. května 2009 11:47

Vláda ODS s lidovci a zelenými padla
24. března 2009 23:30

Jiří Svoboda: Zaveďme uhlíkovou daň!
9. prosince 2008 11:01

O nás bez nás - obce se domáhají účasti v řízeních, které se týkají jejich katastru
10. listopadu 2008 17:43

Hlasování ve sněmovně: Kraje můžou bojovat proti znečištěnému ovzduší
3. listopadu 2008 21:50

Volby do zastupitelstev krajů: Olomoucký kraj
16. října 2008 16:16

Volby do zastupitelstev krajů: kraj Vysočina
15. října 2008 18:01

Volby do zastupitelstev krajů: Zlínský kraj
15. října 2008 12:10

Volby do zastupitelstev krajů: Královéhradecký kraj
15. října 2008 06:01

Volby do zastupitelstev krajů: Jihomoravský kraj
14. října 2008 12:20

Volby do zastupitelstev krajů: Pardubický kraj
14. října 2008 06:01

Volby do zastupitelstev krajů: Liberecký kraj
13. října 2008 11:42

Volby do zastupitelstev krajů: Jihočeský kraj
10. října 2008 09:23

Volby do zastupitelstev krajů: Plzeňský kraj
9. října 2008 14:04

Nosorožci na hraně zániku - Zoo Dvůr Králové chce svoje nejvzácnější zvířata převézt do Afriky
7. října 2008 13:05

Volby do zastupitelstev krajů: Karlovarský kraj
7. října 2008 11:22

Volby do zastupitelstev krajů: Ústecký kraj
6. října 2008 11:30

Volby do zastupitelstev krajů: Středočeský kraj
1. října 2008 10:12

Hlasování ve sněmovně: Po roce znovu debata o energetické koncepci státu
27. září 2008 22:19

Jakubková: Víkendový zákaz nestačí, chci kamiony na železnici
21. září 2008 12:26

Hlasování ve sněmovně: Proti REACH jen prezident
19. září 2008 17:00

Bursík zůstává předsedou zelených, prvním místopředsedou je Liška
6. září 2008 19:28

Hlasování ve sněmovně: Zákon o ekologické újmě - poslanci ODS při hlasování obrátili o 180 stupňů
19. srpna 2008 06:00

Topolánek v poločase chválí Bursíka
27. července 2008 18:07

DOKUMENT: Informace pro ministra životního prostředí RNDr. Martina Bursíka ve věci otevřeného dopisu k umístění radarové stanice systému protiraketové obrany ve VÚ Brdy
9. července 2008 12:00

DOKUMENT: Radarová základna v Brdech – otevřený dopis RNDr. Martinu Bursíkovi
2. června 2008 19:15

DOKUMENT: Radarová základna v Brdech – otevřený dopis RNDr. Martinu Bursíkovi - Příloha I
2. června 2008 19:14

DOKUMENT: Radarová základna v Brdech – otevřený dopis RNDr. Martinu Bursíkovi - Příloha II
2. června 2008 19:13

DOKUMENT: Radarová základna v Brdech – otevřený dopis RNDr. Martinu Bursíkovi - Příloha III
2. června 2008 19:12

Hlasování ve sněmovně: Vyvlastňování kvůli protipovodňové ochraně podpořili všichni
25. května 2008 10:59

Hlasování ve sněmovně: Kontaktní norování nakonec neprošlo
22. března 2008 17:25

Hlasování ve sněmovně: Poslanci pro kontaktní norování
23. února 2008 22:14

Hlasování ve sněmovně: Snížení emisí skleníkových plynů o polovinu odmítnuto
13. prosince 2007 14:41

Schvalování pražského rozpočtu: Peníze půjdou hlavně do výstavby silnic
10. prosince 2007 13:50

Hlasování ve sněmovně: O energetické koncepci bude dál rozhodovat vláda
22. listopadu 2007 15:42

Konference probrala studii energetického scénáře pro EU
27. října 2007 16:10

Stovky lidí přišly podpořit Klánovický les
7. září 2007 12:09

Aktuálně.cz: Bursík nechce obchvat přes Suchdol a dálnici přes Posázaví
6. září 2007 16:08

Gandalovič s Bursíkem chtějí vyvlastňovat kvůli ochraně před povodněmi
30. srpna 2007 11:37

Podle MŽP Martin Bursík v horách nezahynul
8. srpna 2007 10:00

Petržílek představil ekologickou příručku pro podnikatele a zkritizoval knihu Václava Klause
18. června 2007 22:53

Miroslav Ouzký: Ano, bojuji za chemický průmysl
15. května 2007 13:54

John Prescott v Praze: Klimatické změny jsou v současnosti největší dlouhodobou hrozbou světu
12. dubna 2007 07:30

Zelení chtějí uspět v evropských volbách
18. února 2007 19:05

Sjezd Zelených potvrdil Martina Bursíka v čele strany
17. února 2007 22:25

Sdílená auta vozí v Evropě desítky tisíc lidí
12. února 2007 07:55

Hlasování ve sněmovně: Zákon o podpoře tepla z obnovitelných zdrojů vrácen předkladatelům
9. února 2007 14:50

Martin Bursík: Cítím, že společnost se mění
1. února 2007 12:40

P. J. Kalaš: Ekologické myšlení je Švýcarům bližší
21. ledna 2007 14:55

Vláda se zelenými dostala zelenou. Co slibuje v oblasti životního prostředí?
19. ledna 2007 20:32

Metro je hlavní prioritou, shodují se kandidáti do zastupitelstva pražského magistrátu
17. října 2006 13:50

Ekologické pasáže programového prohlášení vláda přebírá z trojkoaliční smlouvy
3. října 2006 08:55

Koaliční smlouva slibuje ekologickou reformu daní
27. června 2006 16:05

Volby vyhrála ODS, ve sněmovně i zelení, Unie svobody se loučí
4. června 2006 19:00

Zelení slaví historický úspěch
4. června 2006 17:00

Volby 2006: Voda je strategickou surovinou nejvyšší ceny
1. června 2006 09:20

Volby 2006: Lesy jsou národním bohatstvím, říkají předvolební programy
27. května 2006 08:09

Volby 2006: Strany slibují soulad mezi ekonomickým ziskem a ekologickými přínosy
26. května 2006 08:07

Volby 2006: Hitem volebních programů je zákaz dovozu odpadů
25. května 2006 08:02

Volby 2006: Kamiony ze silnic na železnici, shodují se politici
23. května 2006 11:43

Hlasování ve sněmovně: Kamiony na víkendových silnicích podpořily všechny strany
16. května 2006 14:37

Předvolební anketa EkoListu: odpovědi Strany zelených
15. května 2006 08:09

Bursík: Jsme pro zřízení úřadu na ochranu spotřebitele
5. května 2006 15:57

Debata STUŽ: Politici se v oblasti životního prostředí v podstatě shodnou
4. května 2006 10:43

Volby 2006: Ekologické pasáže volebního programu Strany zelených
4. května 2006 09:02

Volby 2006: Co Strana zelených slibuje ve svém volebním programu 2006-2010
4. května 2006 09:02

Cyklisté bojují za zlepšení podmínek na pražských ulicích
22. dubna 2006 14:00

Volby 2006 - Co zelení slibovali v roce 2002 a jak své sliby plnili
16. dubna 2006 09:00

Hlasování ve sněmovně: Spor o definici spaloven
31. března 2006 11:09

Ekologická daňová revoluce - MŽP dokončilo návrh ekologické daňové reformy
6. ledna 2006 16:24

SZ: Česká republika není připravena na aktivní politku ochrany klimatu
2. prosince 2005 15:14

Martin Bursík: Strana zelených je schopna odpovědět na všechny politické problémy
8. listopadu 2005 12:40

Strana zelených změnila vedení a kurs
26. září 2005 12:41

Strana zelených: Patočka znechuceně odchází, Bursík se těší na volby
9. září 2005 10:22

Martin Bursík: Deset omylů prezidenta Klause
29. dubna 2005 13:10

Ve Straně zelených to opět vře
18. dubna 2005 16:36

Návrh zákona o obnovitelných zdrojích energie je před schválením
22. února 2005 17:33

Zelení se stali parlamentní stranou
15. listopadu 2004 16:34

Co znamenají výsledky krajských voleb pro životní prostředí?
9. listopadu 2004 08:33

Volby do zastupitelstev krajů: Zlínský kraj
5. listopadu 2004 18:11

Volby do zastupitelstev krajů: Pardubický kraj
5. listopadu 2004 16:31

Volby do zastupitelstev krajů: Královéhradecký kraj
5. listopadu 2004 12:54

Volby do zastupitelstev krajů: Olomoucký kraj
4. listopadu 2004 18:11

Volby do zastupitelstev krajů: Moravskoslezský kraj
4. listopadu 2004 14:37

Volby do zastupitelstev krajů: Ústecký kraj
2. listopadu 2004 17:38

Volby do zastupitelstev krajů: Karlovarský kraj
1. listopadu 2004 16:28

Volby do zastupitelstev krajů: Jihočeský kraj
22. října 2004 16:41

Kohák senátorem nebude
17. října 2004 13:23

Volby do zastupitelstev krajů: Plzeňský kraj
15. října 2004 16:39

Volby do zastupitelstev krajů: Kraj Vysočina
11. října 2004 17:02

Erazim Kohák postupuje do druhého kola senátních voleb
10. října 2004 14:13

Sjezd Strany zelených: "plichta aneb další nový začátek"
15. září 2004 15:55

Europoslanec Horáček při otevření kanceláře odmítl jezy na dolním Labi
7. září 2004 16:46

Milan Horáček: Nejdřív se budu rozhlížet
1. září 2004 17:23

Martin Bursík s Petrem Štěpánkem chtějí vést Stranu zelených
21. července 2004 17:49

Osiřelé eurourny: Jak dopadli zelení ve volbách do EP
2. července 2004 15:10

Jak budou Češi hlasovat v Evropském parlamentu?
2. června 2004 17:20

Strana zelených vyloučila Milana Horáčka
26. dubna 2004 16:57

Strana zelených neříká žádné "Ano, ale..."
22. dubna 2004 16:39

Vyhoďme ho z centra ven: Spor o přesun brněnského nádraží trvá
20. dubna 2004 16:42

Zelení: Vláda příliš straní společnosti ČEZ
13. února 2004 17:41

Zelení: Dálnice D11 je potřebná, ale musí respektovat přírodu
9. února 2004 09:07

Strana zelených představila svůj politický program
12. listopadu 2003 14:32

Zaorálek podpořil demonstranty proti omezování práv veřejnosti
29. října 2003 15:08

Strana zelených si schválila nový politický program
29. září 2003 16:14

Strana zelených podporuje Den bez aut
17. září 2003 11:48

Předsedou Strany zelených se stal Jan Beránek
7. dubna 2003 12:27

Strana zelených přišla o téměř šest milionů korun
28. března 2003 10:02

Zelení: ano vstupu do EU, ne válce v Iráku
14. března 2003 13:05

Nové vedení Strany zelených bude známo nejpozději v dubnu
4. února 2003 14:06

Jan Beránek: Máme vizi jiné společnosti
3. února 2003 18:38

Vstup aktivistů vyvolal pnutí ve Straně zelených
31. ledna 2003 11:40

Občané postižení Severojižní magistrálou: Peníze z pražského rozpočtu jdou na poškození zdraví a majetku občanů
18. prosince 2002 12:03

Začátkem týdne prý čeká Prahu dopravní kolaps
21. října 2002 08:25

Moderní město: Nelze dál znásilňovat veřejné prostředky
17. září 2002 18:45

V Plzni chystají další autostrádu městem
16. července 2002 11:38

Projekt průtahu Plzní provázejí problémy
13. července 2002 14:17

Štěpánek obvinil zastupitele Kaslova klubu ze střetu zájmů, ten to odmítá
28. června 2002 11:46

Bývalý Bursíkův mluvčí kandiduje na pražského primátora
25. června 2002 13:32

Ekologická daňová reforma je prioritou i pro Miloše Kužvarta
24. června 2002 16:40

Táňa Fischerová: I Unie svobody potřebuje nový vítr
19. června 2002 14:02

Drhová věří, že se Špidlovi podaří sestavit vládu s Koalicí
18. června 2002 10:05

Rokos považuje výsledek zelených za úspěch
16. června 2002 18:07

Ve Sněmovně zasednou všichni straničtí mluvčí pro životní prostředí
16. června 2002 10:43

Jech: Zelení jsou jediní, kteří mají deset let po Riu udržitelný program
13. června 2002 12:04

Dotazníkový průzkum Jihočeských matek: Prohrává ODS
7. června 2002 15:10

Na internetu se rozbíhá debata o ekologické daňové reformě
5. června 2002 15:09

Kocáb, Kraus a spol.: "Dejme šanci Zeleným!"
3. června 2002 10:40

Předvolební anketa EkoListu - Koho budou volit? (10.)
30. května 2002 11:12

Zelení lákali voliče na výsadbu stromů a dekriminalizaci měkkých drog
28. května 2002 10:47

Na předvolební debatu s občany o ekologické politice nepřišel nikdo z ODS
15. května 2002 21:25

Předvolební anketa EkoListu - Koho budou volit? (9.)
7. května 2002 15:56

Předvolební anketa EkoListu - Koho budou volit? (8.)
2. května 2002 16:19

Předvolební anketa EkoListu - Koho budou volit? (7.)
22. dubna 2002 14:13

Strana zelených a Brandýské fórum společně proti ODS a komunistům
11. dubna 2002 13:50

Předvolební anketa EkoListu - Koho budou volit? (6.)
8. dubna 2002 13:42

SOS vyzvala Klause, aby přestal s výpady proti ekologickým aktivistům
25. března 2002 12:54

Plzeňští Zelení se obávají poklesu kvality státní správy
23. března 2002 10:21

Předvolební anketa EkoListu - Koho budou volit? (3.)
22. března 2002 09:32

Předvolební anketa EkoListu - Koho budou volit? (1.)
18. března 2002 14:06

SOS: Klíčový bude rok 2004
6. prosince 2001 12:27

Ústí nad Labem bylo oceněno za péči o životní prostředí
27. listopadu 2001 17:58

Proti hliníkárně v Neštěmicích se staví stále více lidí
21. října 2001 17:03

Obyvatelé Ústí nad Labem mají zájem o životního prostředí
17. října 2001 15:35

Nový obalový zákon má podpořit vratné lahve a recyklaci
17. října 2001 14:30

Město Ústí nad Labem podá žalobu na Přátele přírody
26. června 2001 14:43

Obyvatelé Neštěmic protestují proti výstavbě hliníkárny
19. června 2001 15:57

Kandidáti do Senátu jsou pro dálnici D3
9. listopadu 2000 12:04

Temelín čeká na udělení povolení k provozu
9. října 2000 10:15

Strana zelených: Vláda v přístupu k JETE jedná nešťastně
19. července 2001 13:36

Zákonodárci reagovali různě na německou aktivitu k Temelínu
17. července 2001 19:06

Stavební řízení pro stavbu hliníkárny v Ústí bylo zastaveno
16. července 2001 17:18

Kalamita se na Vysočině v sobotu nekonala
9. července 2001 09:15

Čtyřkoalice: Vláda opět propadla, vysloužila si i trojku z chování
4. července 2001 18:20

Senát překvapivě a po delší debatě přijal zákon o vodách
28. června 2001 18:17

Město Ústí nad Labem podá žalobu na Přátele přírody
26. června 2001 14:43

Ke stavbě hliníkárny v Neštěmicích chybí jen stavební povolení
22. června 2001 15:46

Strana zelených nechce spalovnu u Mladé Boleslavi
22. června 2001 15:38

Obyvatelé Neštěmic protestují proti výstavbě hliníkárny
19. června 2001 15:57

MfD: Do ústecké části Neštěmice míří škodlivá výroba
16. června 2001 11:45

Kužílek: Úřady ztratily další výmluvu pro odpírání informací
12. června 2001 14:45

Úložiště jaderných odpadů bude možná na Javořici
31. května 2001 15:50

Strana venkova vyzvala k zastavení růstu cen vepřového masa
24. května 2001 19:50

Sněmovna podpořila senátní verzi zákona o odpadech
15. května 2001 20:19

Mladá fronta Dnes: Doubravští nechtějí v obci odlakovnu
16. května 2001 08:43

Zástupci parlamentů ve Stockholmu o trvale udržitelném rozvoji
9. května 2001 17:19

Spolupráce Jihlavského a Brněnského kraje má začít v povodí Dyje
18. dubna 2001 12:45

Plzeňský kraj požádá o dotaci na koncepci odpadového hospodářství
17. dubna 2001 18:03

Zelení kritizují USA a Austrálii za postoj ke skleníkovým plynům
15. dubna 2001 17:44

Senát podpořil návrh zákona o obchvatu Plzně
4. dubna 2001 17:45

Senát vrátil zákon o odpadech poslancům; Kužvart je spokojen
29. března 2001 19:28

Zastupitelé KDU-ČSL nepodpoří návrh vyhlášky o ochraně zeleně
26. března 2001 14:44

Seitlová: Rozhodnutí o budoucích úložištích jaderného odpadu je v rukou MŽP
7. března 2001 11:37

Zastupitelé chtějí za souhlas se stavbami na Labi něco pro občany
22. února 2001 18:52

Aktivisté mají strach z další "salámové" dálnice
19. února 2001 15:45

Strana zelených nesouhlasí s výjimkou pro dálnici D8
17. února 2001 17:34

Seitlová: Vláda rozhodnutím o úložištích obchází zákon
6. února 2001 17:58

Čtyřkoalice představila pozměňující návrh k zákonu o odpadech
6. února 2001 14:10

Pronk přišel s kompromisem, který se nikomu nelíbí
24. listopadu 2000 11:56

Kandidáti do Senátu jsou pro dálnici D3
9. listopadu 2000 12:04

Temelín čeká na udělení povolení k provozu
9. října 2000 10:15

Časopis Nika udělil všechny ceny na severní Moravu
24. května 2000 7:35

Další "salámová" dálnice?
18. května 2000 12:07

Ministři životního prostředí deset let poté
4. ledna 2000 19:20

Za zrušení zákazu PVC prý může spěch
15. prosince 1999 16:10

Společné prohlášení zástupců politických stran ve Východních Čechách
27. října 1999
Prohlášení KDU-ČSL, Unie svobody, Občanské demokratické aliance, Demokratické unie, České strany sociálně demokratické a Občanské demokratické strany o podpoře vedení dálnice D11 z Prahy přes Hradec Králové a hraniční přechod Trutnov/Lubawka k dálnici A3 v Polsku a to v celé trase v parametrech dálnice. Na serveru KDU-ČSL.

Budou v 1. zóně šumavského národního parku sjezdovky?
8. září 1999 11:30

Zpět na začátek stránky


Novinky
Co je nového na našich stránkách.

Anketa
Zúčastněte se naší ankety

Přehled zpráv e-mailem
Objednejte si zasílání přehledu zpráv EkoListu po drátě na váš e-mail.

Nejnovější zprávy
Zprávy o životním prostředí z domova i ze světa.

Evropská unie a životní prostředí
Jaký vliv bude mít případný vstup ČR do EU na životní prostředí? Zpravodajství, informace, odkazy...

Kalendář akcí
aneb co se chystá.

Zelená domácnost
aneb co mohu pro životní prostředí udělat já.

Klimatické změny
Na této stránce naleznete zprávy, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.

Ekologická legislativa
Zákony a ostatní právní předpisy z oblasti životního prostředí.

Globalizace versus životní prostředí
Jak souvisí globalizace se životním prostředím a jednáním MMF a SB v Praze? Zprávy, informace, očekávané události, odkazy...

Zelený knihomol
Stránka o knížkách s tématikou životního prostředí.

Fórum EkoListu
Názory, komentáře a polemiky o životním prostředí nejen z EkoListu.

Tištěný EkoList
Informace o měsíčníku EkoList.

Napište nám
Naše adresa: EkoList, Malířská 6, 170 00 Praha 7, tel. 02/33381546, fax 02/33382252, e-mail ekolist@ekolist.cz

Fulltextové hledání
Najděte si v EkoListu po drátě sami informace, které vás zajímají.

Ekologické organizace a politika
Střípky - ekopolitické aktuality a informace
Pověz mi, kdo je nejkrásnější II - práce Parlamentu 1996-98, sliby a hlasování politických stran
Projekt "Rozšíření Evropské unie z hlediska nevládních organizací"

Česká ministerstva na Internetu
Ministerstvo dopravy a spojů
Ministerstvo financí
Ministerstvo kultury
Ministerstvo obrany
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo pro místní rozvoj
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ministerstvo spravedlnosti
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Ministerstvo vnitra
Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Ministersvo zemědělství
Ministerstvo životního prostředí

Politické strany na Internetu
Česká pravice
ČSNS
ČSSD
DEU
KSČM
KDU-ČSL
Nezávislí
ODA
ODS
Strana demokratického socialismu
Strana konzervativní smlouvy
Strana pro otevřenou společnost
Strana zelených
Unie svobody

Odkazy na Volby po drátě
Kde na naše stránky najdete odkaz.
Katalog Atlasu
Seznam
Na vrcholu

Poslední změna:
15. 05. 2002 10:38

Poděkování
Tato rubrika byla podpořena Nadací Partnerství.