Navštivte EkoLink a Ecomonitor
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka

Milé čtenářky, milí čtenáři, Ekolist.cz právě prochází zásadní změnou svého vzhledu. Výrazně se rovněž změní uspořádání stránek. Web chvílemi nebude fungovat, celý převod by měl skončit zítra, tedy 9. září 2010, před 6.00. Omlouváme se za případné problémy se zobrazováním stránek a prosíme o shovívavost. Děkujeme.


Tematický archiv zpráv
Aktuální články
Kam na Ekolistu
Reklama
17. dubna 2021 (sobota) - Ukliďme Libuš, Písnici (Brigády, Praha)
17. dubna 2021 (sobota) 09:00 - 17:00 - Bylinkový den (Dílny a workshopy, Praha)
17. dubna 2021 (sobota) 10:00 - 13:30 - NAUČ SE DÍVAT NA KOPYTA - ONLINE SEMINÁŘ S MVDR. DOMINIKOU ŠVEHLOVOU (Online akce, webináře, Praha)
17. dubna 2021 (sobota) 10:00 - 13:00 - Úklid parku Hercovka (Brigády, Praha)
Chyba způsobila, že kraje nemohou rybářům proplatit náklady na kafilérii. Přestože na to mají speciální účet
16. dubna 2021 17:20

PRAHA (Ekolist) - Když rybáři 20. září 2020 viděli mrtvé ryby v řece Bečvě, bylo jim jasné, co musí udělat. Odlovit je z řeky a odvézt do kafilérie. Na nic nečekali, šli pro holiny a podběráky. Žádný úřad je k tomu ale oficiálně nevyzval. A to se dnes ukazuje jako chyba. (Celý text)
Mapování výskytu šelem v Beskydech nepotvrdilo výskyt medvědů
16. dubna 2021 17:17

PRAHA (ČTK) - Dobrovolníci, kteří v Beskydech mapovali od února pohyb velkých šelem, tentokrát nenarazili na stopy medvědů. I letos ale sčítání potvrdilo výskyt rysů a vlků, sdělila Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny. (Celý text)
Emise skleníkových plynů v EU loni klesly o více než 13 procent
16. dubna 2021 17:16

BRUSEL (ČTK) - Emise skleníkových plynů spadající pod evropský systém obchodování s emisními povolenkami (ETS) se loni snížily o 13,3 procenta. Z toho emise leteckého sektoru klesly o téměř dvě třetiny. Uvedla to Evropská komise (EK). Prostřednictvím ETS je v současnosti regulováno zhruba 40 procent produkce skleníkových plynu v EU. (Celý text)
Vědci budou zkoumat chov pstruha duhového ve specializovaných systémech
16. dubna 2021 17:14

BRNO (ČTK) - Celosvětový růst produkce ryb a zvyšující se poptávku při stagnujících výlovcích z klasických rybníků má v České republice zajistit chov ve specializovaných produkčních systémech. Chovatelé tím reagují i na klimatickou změnu, kdy zvyšující se letní teplota vody může být pro některé druhy smrtelná. Specializované produkční systémy budou vědci detailně studovat, chovat tam chtějí zejména pstruha duhového, který vyžaduje chladnou a čistou vodu, uvedl Jan Mareš z Ústavu zoologie, rybářství, hydrobiologie a včelařství AF Mendelovy univerzity v Brně. (Celý text)
30.3.2021 01:16 Olomoucká zoo kvůli koronaviru přišla na tržbách o 14 milionů korun
19.3.2021 10:52 Pasivních domů stále přibývá, pomáhá tomu i dostupná stínicí technika
13.3.2021 01:40 Zoo v Liberci a Dvoře Králové budou zachraňovat zebry bezhřívé
4.3.2021 15:09 První letošní číslo časopisu Ochrana přírody
15.2.2021 08:54 Konec kouřícím elektrárnám. Jak si pořídit levnou zelenou elektřinu?
Kompletní zpravodajství naleznete v rubrice Zpravodajství
Stránka o knížkách s tématikou životního prostředí
Omar el Karib: Ostrov Socci (Koupit na Kosmas.cz)
Danišovi, Justina a Petr: Svobodná hra. Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti
Jak spí zvířata? Devatenáct hodin. Anebo skoro vůbec
16. dubna 2021 14:04

PRAHA (Ekolist) - Potřebu spánku mají nejen lidé, ale i všichni dosud prostudovaní živočichové. Spí ryby, žáby, krokodýli, ptáci a všichni savci. Oproti lidskému je spánek živočichů v mnoha ohledech odlišný. Jeho pozoruhodné formy popsal v knize Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění britský vědec, profesor neurovědy a psychologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley a přední expert na výzkum spánku Matthew Walker. Přestože většina knihy zkoumá význam a vlastnosti spánku u lidí, jedna kapitola se věnuje mimo jiné i lůžkům primátů, spánků delfínů nebo podřimování jednou polovinou mozku. (Celý text)
13.4.2021 14:04 V nádrži Švihov právě vrcholí tření největšího hejna bolenů dravých u nás
12.4.2021 07:08 Postavit Žďákovský most ze dřeva? Teoreticky by to šlo, říká autor dřevobetonového mostku Roman Fojtík
Vyšetřování podvodů u kotlíkových dotací potrvá ještě měsíce
18. prosince 2017 14:41

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Ještě několik měsíců potrvá vyšetřování případu rozsáhlých podvodů při kotlíkových dotacích v Ústeckém kraji. V kauze je obviněných 27 žadatelů o dotaci i firma, která jim dotace zařizovala a její zástupce, prozradil dnes dozorující státní zástupce Jan Veselý. Škoda je prozatím vyčíslena na zhruba tři miliony korun. (Celý text)
15.12.2017 10:03 Kraj dá dotace na nové kotle i žadatelům předběhnutým kurýrem
13.12.2017 11:15 MPO: Čerpání dotací pro energetické úspory v Česku vázne
Vytvářejte Ekolist s námi
Redakce Ekolistu uvítá vaše dotazy, připomínky, náměty, názory a podporu.
Pokud máte nějaký dotaz z oblasti domácí ekologie, využijte našeho formuláře a položte nám dotaz. My se jej pokusíme v co nejkratší době zpracovat a odpovědět na něj. Odpovědi na zajímavé dotazy zveřejníme na stránkách Zelené domácnosti.
Vaše názory na problematiku životního prostředí rádi zveřejníme v naší názorové rubrice.
Vydala vaše organizace, firma či instituce tiskovou zprávu týkající se životního prostředí? Rádi ji zveřejníme mezi tiskovými zprávami v rubrice Zpravodajství.
Máte pro nás nějaký námět (třeba na novou anketu), dotaz, pochvalu, kritiku?
Chcete svůj výrobek, službu či webové stránky zpropagovat mezi čtenáři se zájmem o životní prostředí? Neváhejte využít možnosti levné inzerce na stránkách Ekolist.cz
Máte vlastní webové stránky a chtěli byste na nich zobrazovat titulky nejnovějších zpráv Ekolistu?
Rádi byste, abychom vám i nadále přinášeli nestranné zpravodajství a informační servis? Pošlete nám dar.
Oznámení
Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. (Více informací na webu NetMonitoru.)

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky a veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

Koupí trička s originálním obrázkem podpoříte výcvik vodících psů pro nevidomé.

Výměna ikonek
Na těchto stránkách najdete ikonku našeho serveru:

Enviweb Lesnictví.cz Biom.cz Krátce - Přehled článků z českých serverů Nej kniha o savcích Hra o Zemi Silvarium tzbinfo Nová přítomnost Sedmagenerace Jizersko-ještědský horský spolek EkoWeb Česká společnost ornitologická Česko-německý větrný server Opavou na kole Fotografie a fotky Naturfoto.cz Elektromobily, alternativní paliva, ekologie Brána k ochraně životního prostředí na jižní Moravě Alpina CK - zájezdy - hory, turistika, cyklistika Ekologicky šetrné výrobky, Fair trade Ochrana půdy Barekol Ekodomov Invaze Ekowatt Energetika Změna klimatu MojePraha.cz Úspory energie, solární panely, nízkoenergetické domy, tepelná čerpadla... Novyprales.cz Internetový obchod Dulinka Překlady a tlumočení SOWAC GIS - GIS for Soil and Water Conservation Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Chytra volba Zelená domácnost a další...


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Ministerstvo životního prostředí - logo

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Ministerstva životního prostředí.

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.